Rūpējoties par sevi – koša, zaļa, veselīga enerģijas deva ir pētersīļu un citrona smūtijs !!!

Šis smūtijs satur maz kilokalorijas (~55 kcal uz norādīto daudzumu), daudz vitamīnus, minerālvielas, šķiedrvielas un ir sārmains. Turklāt – tas ir ļoti spirdzinošs un garšīgs!!! Lieliski papildina ēdienkarti!!!

Ja garšvielu dobē ir skaisti saauguši pētersīļi vai ir vienkārši pieeja pie skaistiem pētersīļiem lielos apjomos un nav ideju, kur tos izlietot, tad tos var lieliski izmantot vērtīgā smūtija pagatavošanai. Iedrošinājumam – skeptiķus pret pētersīļiem, kas pētersīļus uzskata vairāk kā papildinājumu salātiem vai zupām, turklāt tos lieto salīdzinoši nelielos daudzumos, jo tie liekās pārāk … parāk izteiksmīgi lielos daudzumos, var iedrošināt pamēģināt pētersīļu pielietojuma veidu – smūtija pagatvošana, lai pēc tam konstatētu – cik gan gards ir šāds smūtijs, un, izrādās, vērtīgos pētersīļus iespējams apēst lielos daudzumos, un tie kombinācijā ar citronu un medu ir lieliski !!!

Nepieciešamais:

  • pušķītis pētersīļu (daudzumu ņem pēc patikšanas)
  • 1/2 vai 1/3 no citrona (atkarībā no citrona lieluma un pašas vēlmes pēc spirgtumiņa), kuram nogriež plāno dzelteno miziņu (jo rūgtumiņš, bet var arī atstāt, ja patīk) un iztīra sēklas (tas ir izteikti rūgtas)
  • 1 tējkarote medus (to pati regulē – cik saldu gribi, tāpēc var likt vairāk vai mazāk)
  • ~300 ml ūdens

Gatavošana:

Blendera krūzē liek pētersīļus un smalkāk sagrieztu citronu, pielej nedaudz ūdeni un to visu blenderē.

Kad izveidojusies vienmērīga masa, pieliek klāt medu un atkal sablenderē.

Kā noslēdzošo pielej ūdeni – tik daudz, cik biezu / šķidru vēlas dzērienu un tad visu vēlreiz sablenderē.

Gatavs!

Lej smukā glāzē un bauda!