Lakši jeb meža ķiploki  fantastiska dabas velte, ko baudīt agri pavasarī un uzņemt dažādas ēteriskās eļļas, antioksidantus, vitamīnus, minerālvielas, šķiedrvielas, kā arī uzlabot pašsajūtu, iegūstot papildus enerģiju un mundrumu.

Der atcerēties, ka lakši ir aizsargājams augs, tāpēc pret tiem vajag izturēties saudzīgi, bet baudīšanai vislabāk iestādīt pašiem savā dārziņā. Lakši ir ļoti pieticīgi savās augšanas prasībās – tiem vajag ēnainu un mitru vietiņu, kur tie paši labi vairosies un ik pavasari priecēs ar savām sulīgajām, gardajām un vērtīgām uzturvielām bagātajām lapām.

Nepieciešamais:

· liela bunte ar lakšiem;

· ~100 ml eļļa (extra virgin olīveļļa vai cita, kas pašam patīk)

· ~100 g rieksti (ciedru vai Indijas, der arī zemesrieksti)

· ~50 g cietā siera

· ~1 ēd.k citrona sula

· sāls – pēc garšās

Gatavošana:

1. Noskalo un nosusina lašu lapas (cietos kātus noņem nost) un liek blenderī, kur lapas blenderē kopā ar eļļu, kuru pievieno pakāpeniski;.

2. Pie sablenderēto lakšu masas pievieno viegli apgrauzdētus riekstus un turpina blenderēt;

3. Tad sablenderētai masai pievieno uz smalkās rīves sarīvētu sieru un atkal visu sablenderē;

4. Visbeidzot sablenderētai masai pievieno citrona sulu un sāli, ar kuriem “pieregulē” pesto garšu. Ja pesto šķiet par biezu, tā konsistenci var padarīt šķidrāku, vēl papildus pievienojot eļļu.

5. Gatavo pesto pilda tīrās (dezinficētās) burciņās un uzglabā vēsā vietā (piemēram, ledusskapī), kur tas var uzglabāties līdz pat nākamai sezonai.

6. Pesto bauda ar ciabatu vai makaroniem, vai dārzeņiem, vai jebkādā sev iecienītā ēdienā, kur spirgts ķiplociņš šķiet tīri laikā !!!

Lai garšīga dzīvošana💚!